Rożki dla wcześniaka

Rożki dla wcześniaka to coś więcej niż standardowa kołderka. Pozwalają one otulić noworodka, co ułatwia mu wyciszenie się i zasypianie. W pierwszych dniach życia będą wręcz niezastąpione. W przyszłości mogą zostać zastąpione kocykiem, jednak na początku nie mają sobie równych. To jedna z pierwszych rzeczy, jaką przyszła mama powinna zapakować do swojej torby do porodu.

Rożek do szpitala

Rożki niemowlęce muszą się znaleźć w podstawowej wyprawce noworodka. Wykorzystywane są już podczas pobytu w szpitalu, w pierwszych dobach życia dziecka. Po rozłożeniu przypominają one dziecięce kołderki. Mają charakterystyczny kształt kwadratu i pozwalają na otulenie wcześniaka w swoisty sposób. W pierwszych dobach po porodzie obowiązuje zasada 3c: ciepło, ciasno i cicho.

Rożek do otulania dla niemowląt

Rożek dokładnie otuli niemowlę. Dzięki temu dziecko poczuje się bezpieczniej. W ten sposób odtwarzamy warunki płodowe – kiedy dziecko przebywało w łonie mamy. To również ułatwia wyciszenie się i zasypianie. Po rozłożeniu rożek może być wykorzystywany jako kołderka, co czyni go bardzo uniwersalnym produktem. Tym sposobem możesz z niego korzystać także wtedy, gdy Twój maluszek trochę podrośnie.

Jaki rożek wybrać?

Zdecydowanie polecamy przewiewne bawełniane tkaniny z paskiem, który pozwoli dokładnie opatulić wcześniaka. Wypełnienie powinno być hipoalergiczne, aby nie uczulać delikatnej skóry dziecka. W naszej ofercie znajdziesz bawełniane rożki dla wcześniaków. Piękne wzory i eleganckie wykończenie sprawiają, że to doskonały pomysł na prezent dla przyszłej mamy.

Tytuł

Przejdź do góry