Gdy przychodzi na świat wcześniak wszystko przestaje być standardowe. Trzeba mieć świadomość, że zmieniają się  zasady zarówno pielęgnacji jak i elementów garderoby- na specjalne, przystosowane dla maleńkich dzieci. To również dotyczy pieluszek. Wszystkie regularne marketowe rozmiary będą znacznie za duże i będą powodowały poczucie dyskomfortu.

Budowa skóry wcześniaka

Bycie wcześniakiem ma swoje kluczowe etapy.

W medycynie przyjęło się definicje, ze wcześniak to dziecko urodzone między 22 a 37 tygodniem życia.  Wcześniaki dzielimy na :

  • ekstremalnie mała urodzeniowa masa ciała (ELBW) < 1000 g
  • bardzo mała urodzeniowa masa ciała (VLBW) < 1500 g
  • mała urodzeniowa masa ciała (LBW) < 2500 g.

Przychodząc szybciej na świat ich skóra jest bardzo niedojrzała i narażona na podrażnienia i otarcia. Skóra ta charakteryzuje się wzmożoną przepuszczalnością warstwy rogowej, ograniczoną aktywnością gruczołów łojowych i potowych oraz pH skóry zbliżonym do obojętnego. Z tego powodu metody pielęgnacyjne wcześniaka powinny uwzględniać zarówno różnice anatomiczne, jak i fizjologiczne skóry dziecka.

Pieluszki dla wcześniaka na co zwracać uwagę?

Noworodki i wcześniaki są narażone na pieluszkowe zapalenie skóry, ze względu na czynniki drażniące takie jak mocz, kał, detergenty, substancje zawarte w pieluszkach. Jest to zupełnie normalne nawet u niemowlaków. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja i nie oszczędzanie na wysokogatunkowych pieluchach, tak aby nie wywoływać stanów zapalnych skóry. Zawsze sprawdzamy skład! Pieluchy  dla wcześniaka powinny być przewiewne, dobrze dopasowane- nie luźne oraz być wykonane z wysokogatunkowych materiałów. Nie w każdym sklepie je kupisz. Wygodne zakupy pieluch dla wcześniaka przez internet to już dziś standard.

Zdrowe i ekologiczne pieluchy dla wcześniaka

Pieluchy dla wcześniaków z łatwością znajdziesz w ofercie naszego sklepu www.tinybaby.pl. To pieluchy przeznaczone dla wcześniaka jak i mniejszych dzieci z niską masą urodzeniową od 1 do 3 kg. Bambo Nature to pieluszki, które są przyjazne delikatnej skórze wcześniaka i środowisku, dzięki użyciu biodegradowalnym elementów.  Materiał chłonny pieluszki jest oparty na bezpiecznej celulozie. Są bardzo cienkie a zarazem oddychające. Nie przegrzewają ani nie zaparzają skóry co jest niesamowicie istotne: zapobiegają oparzeniom, wysypkom czy rumieniom. Unikatowym rozwiązaniem jest wskaźnik wilgotności zmieniający barwę, gdy pieluszka będzie mokra.

Pieluchy Bambo Nature

Pieluchy dla wcześniaków Bambo Nature

Idealnie nadają się do wrażliwej i atopowej skóry. Są bezzapachowe, nie zawierają żadnych płynów chemicznych ani perfum. Przy tym wszystkim doskonale chłonne i nie krępują ruchów dziecka.

Są to jedyne pieluszki jednorazowe, które posiadają dwa certyfikaty potwierdzające dbałość o środowisko. Certyfikat Nordic Swan Eco Label, gwarantujące przyjazność naszemu środowisku oraz certyfikat Rady ds. Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej FSC.