Często poród wcześniaka jest zaskakujący i rodzice nie są przygotowani na te wydarzenie. Całą ciążę snują plany i niespodziewanie dziecko przychodzi na świat wcześniej. Nie jest to standardowa i typowa sytuacja, rodzicom często towarzyszy temu wiele emocji i nie mogą pogodzić się z tą sytuacją.

Odzież w mniejszym rozmiarze nie leży na półkach w każdym dziecięcym sklepie, wręcz brakuje podstawowych artykułów i rozmiarów dla bardzo małych maluszków. Przygotowaliśmy kilka wskazówek  dla rodziców niezbędnych do kompletowania wyprawki.

Pierwsze dni życia wcześniaka

Zwykle koncentrują się na walce o każdy dzień, o prawdziwe przetrwanie. Maluszek spędza wiele dni i godzin w inkubatorze. Toczy się walka o stan zdrowia – o życie. Przebywając w inkubatorze, nie można ubierać wcześniaka w ubranka, zwykle pozostaje nam tylko pieluszka i czapeczka. Natomiast jeśli dziecko wykazuje postępy i jego stan staje się stabilny, można je wyciągnąć z inkubatora.

Rekomendujemy przy wyborze ubranek zwracanie uwagi na jakość i materiały. Skóra wcześniaka jest niezwykle wrażliwa. Powinniśmy zaopatrzyć się w ubranka z wysokogatunkowej bawełny, najlepiej 100%. Wtedy mamy pewność, ze dziecko nie będzie miało podrażnień i uczulenia. Ubranka zawsze pierzemy w delikatnej temperaturze i detergencie przed założeniem. Produkty polskich producentów, które są w naszym asortymencie są certyfikowane i doskonale jakościowo.
Niektóre z kolekcji są sprzedawane na całym świecie.

Kolejną wskazówka jest krój, najlepiej aby były to ubranka łatwo zapinane i rozpinane.  Zapewni to spokój i komfort w tych pierwszych niezwykle stresujących dniach. W przypadku wprowadzania dodatkowej aparatury oraz przy codziennej pielęgnacji zapinania typu szlafroczek, czy kopertowe body dla niemowlaka sprawdzą się najbardziej. Tinybaby przygotowuje pełną rozmiarówkę dla wcześniaka w rozmiarze 38-56 cm.  Zawsze przy wyborze rozmiaru kierujemy się długością tułowia maleństwa maleństwa. W naszym sklepie posiadamy duży wybór body, półśpiochów czy pajacyków.

Co jest niezbędne w szpitalu?

Podczas pobytu w szpitalu postawmy na praktyczność. Na pewno przydadzą się pieluszki, 2 kocyki, czapeczka oraz rękawiczki niedrapki, które chronią buzię dziecka przed podrapaniem. Polecamy posiadanie zestawu body, polśpiochów, pajacyków i śpiochów w rozmiarówce odpowiedniej dla maluszka.  Posiadamy ubranka z krótkim i długim rękawem na każdą porę roku. Pamiętajmy, ze dbając o rozwój i zdrowie dziecka urodzonego przedwcześnie czeka nas wiele wizyt kontrolnych w szpitalu, dlatego zaopatrzmy się w kilka kompletów podstawowej odzieży. Dobrym pomysłem będzie posiadanie własnych kosmetyków takich jak szampon czy krem na odparzenia. Produkty w naszym sklepie są organiczne z doskonałych składników przygotowanych dla wrażliwej skóry. Dla mam karmiących lub dokarmiających wcześniaki mamy odpowiednie butelki i smoczki oraz herbatki wspomagające laktacje- gdyż na początku może nie być łatwo.

Budujemy więź z niemowlakiem

Ponieważ inkubator jest niezwykle mały i przepełniony sprzętem i kablami dobrym sposobem na budowanie więzi jest drobna Przytulanka. Jest ona przepełniona zapachem mamy, które dziecko instynktownie wyczuwa. Nie zawsze możemy spędzać z wcześniakiem tyle czasu ile byśmy potrzebowali. Zostawiając Przytulankę „czuwamy przy dziecku” na odległość.